Deklaracja organizacji w sprawie wydarzeń na Ukrainie

#standwithukraine

Zdecydowanie potępiamy agresję militarną Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz współudział białoruskiego reżimu w tym zbrodniczym akcie przemocy.


Założyciele fundacji Centrum Współpracy Międzynarodowej są Białorusinami. A teraz z terytorium Białorusi ostrzeliwuje się Ukrainę, zabijając ludzi i niszcząc miasta. W tym trudnym czasie milczenie nie jest już rozwiązaniem. Żądamy natychmiastowego zaprzestania działań zbrojnych i rozpoczęcia działań mających na celu zadośćuczynienie strat ekologicznych i humanitarnych poniesionych przez Ukrainę.


Nasza organizacja zaangażowała się w zbiórkę pomocy i funduszy dla osób dotkniętych inwazją Rosji na Ukrainę.


Wspólnie z innymi organizacjami i inicjatywami Białorusinów, Polaków i Ukraińców pomagamy ludziom w przekraczaniu granicy, doradzamy im w różnych sprawach, pomagamy w wysyłaniu pomocy humanitarnej na Ukrainę.


Chcemy również zachęcić ludzi, aby nie patrzyli na paszporty i język, nie szukali wrogów, ale jednoczyli się i pracowali razem na rzecz wartości, które wszyscy podzielamy - wolności myśli i słowa, demokracji, wolnych wyborów i dobrych stosunków sąsiedzkich!


Chwała Ukrainie! Niech żyje Białoruś!


Tło okładki: benzoix / Freepik
Więcej artykułów